Recenzja: Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 4 to mocny laptop z problemami związanymi z temperaturą

Modernizacje i naprawy

Te większe 15- i 16-calowe laptopy generalnie dają się łatwiej modernizować i naprawiać niż ich bardziej lutowane 13-calowe odpowiedniki, a X1 Extreme Gen 4 nie jest wyjątkiem. Lenovo publikuje szczegółową, ilustrowaną instrukcję serwisową (PDF) do laptopa, tak jak Dell zrobił to do XPS 15 9510, a przy pomocy odpowiednich narzędzi możesz zrobić wszystko, od podstawowego Aktualizacja pamięci RAM lub dysku SSD (nasza jednostka testowa ma dwa gniazda M.2 SSD, co jest miłe) w celu wymiany baterii lub Ektomia klawiatury.

Szybki, funkcjonalny i gorący

X1 Extreme ma kilka wad, ale ogólnie jest dobrym laptopem do stacji roboczej.
Powiększać/ X1 Extreme ma kilka wad, ale ogólnie jest dobrym laptopem do stacji roboczej.

Andrew Cunninghama

W zeszłym roku Dell XPS 15 był wyraźnie lepszy od ThinkPada X1 Extreme trzeciej generacji, bo Dell korzystał z ekspansywnego ekranu 16:10, a Lenovo nie. Ale X1 Ekstremalna generacja 4 zmienia tę równowagę i pod wieloma względami jest lepsza od XPS15 9510.

Obydwa laptopy ważą mniej więcej tyle samo, ale ThinkPad ma nieco większy ekran i zawiera pełnowymiarowe porty USB-A i HDMI. Podstawowy ekran Lenovo o proporcjach 16:10 ma wyższą rozdzielczość niż ekran Dell. Lenovo oferuje znacznie wyższej klasy opcje procesorów graficznych, w tym RTX 3060 z naszej jednostki testowej i jeszcze mocniejsze opcje RTX 3070 i 3080, jeśli możesz za nie zapłacić. Klawiatura ThinkPad jest odrobinę lepsza od klawiatury Dell i oferuje opcję kamery IR Windows Hello, której nie ma w XPS 15.

Ale upał jest problemem. Musisz wybierać pomiędzy maksymalną wydajnością a niższą temperaturą, przełączając tryb zasilania systemu Windows, czego nie musisz robić w przypadku niektórych innych laptopów w tej kategorii. Miło jest Posiadać wyboru, zamiast żyć w oparciu o jeden uniwersalny kompromis. Ale HP ZBook Studio G8 Testy pokazują, że maksymalna wydajność nie musi odbywać się kosztem rozsądnej wydajności termicznej. (To powiedziawszy, laptop Lenovo jest zazwyczaj nieco tańszy niż HP i ma bardziej użyteczny ekran o proporcjach 16:10).

X1 Extreme Gen 4 to solidny laptop do stacji roboczej z systemem Windows dla każdego, kto nie chce rezygnować z portów, z których wymaga XPS 15. X1 Extreme może być dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz wyższej klasy opcji GPU niż XPS 15 lub potrzebujesz nieco większego ekranu, na którym zmieści się więcej treści lub będzie łatwiejszy do oglądania. Jeśli jednak dużo podróżujesz, trudniej jest przeoczyć mniejszą powierzchnię komputera XPS 15 i dłuższą żywotność baterii (nie wspominając o bardziej rozsądnych temperaturach).

Dobre

  • Duży ekran o dobrym kontraście i pełnym pokryciu gamy sRGB
  • Doskonała klawiatura, gładzik i ogólna konstrukcja
  • Wiele opcji procesora i karty graficznej
  • Możliwość rozbudowy pamięci RAM, dwa gniazda SSD i stosunkowo łatwa naprawa
  • Dobry występ, z zastrzeżeniami
  • Wiele portów

Złe

  • Drogie, choć porównywalne z innymi laptopami w tym zakresie rozmiarów i wydajności
  • Brak obsługi gamy kolorów DCI-P3 w opcji ekranu o podstawowej rozdzielczości 2560 x 1600

Brzydki

  • Działa na gorąco, ale można to naprawić, rezygnując z wydajności, gdy jej nie potrzebujesz.

Zdjęcie aukcji autorstwa Andrew Cunninghama

Najnowszy wpis na blogu

Aby zapobiec rozproszeniu uwagi podczas jazdy, rząd USA rozważa wprowadzenie urządzeń zakłócających telefony komórkowe w samochodach
August 28, 2023

Administracja Obamy rozważa wyłączenie telefonów komórkowych w amerykańskich samochodach, mając na celu ograniczenie liczby rozproszonych kierowcó...

Sześciu ekspertów ds. żywności opowiada nam o swoich ulubionych aplikacjach związanych z jedzeniem
August 28, 2023

Możemy zarabiać na produktach dostępnych na tej stronie i uczestniczyć w programach partnerskich. Dowiedz się więcej › Jedzenie... Możemy zarabiać...

Firma Google właśnie wypuściła aplikację, która zamienia zdjęcia na żywo z iPhone'a w pliki GIF
August 28, 2023

Istnieje nowy sposób szybkiego tworzenia płynnych plików GIF ze zdjęć z iPhone'a: ​​aplikacja o nazwie Zdjęcia ruchu. Ale naprawdę szaloną rzeczą j...